Domy - obiekt stylowy, 1 000 m2, Leśna

Domy - obiekt stylowy na sprzedaż, Leśna

Cena: 2 400 000 PLN

2 400 PLN/m2

Marzena Szemberska
Telefon: 609 806 055
mswartosc@interia.pl

Opis

ZAPROPONUJ SWOJĄ CENĘ!!!Biuro NieruchomościCztery Kąty w Jeleniej Górze ma Państwu do zaoferowania: Zabytkowy Pałac w stylu neoklasycystycznym z pierwszej połowy XIX wieku, tj. 1830 roku, o powierzchni całkowitej 1000m2. Powierzchnia urzytkowa pałacu wynosi ok.850m2.
Kompleks pałacowo-parkowy położony jest na powierzchni ok. 7ha parku wraz ze starodrzewem i budynkami folwarcznymi. Znajduje się w malowniczej miejscowości Grabiszyce Górne w powiecie Lubańskim, 25 km od Zgorzelca oraz Świeradowa Zdroju, 18 km od Gryfowa Śląskiego oraz Lubania. Jest on wpisany do rejestru zabytków województwa dolnośląskiego.
Budynek składa się z trzech kondygnacji o kubaturze ok.2200m3. W przyziemiu znajduje się wiele pomieszczeń gospodarczo-piwnicznych, między innymi kotłownia z piecem na paliwa stałe, który ogrzewa cały obiekt oraz dwa bardzo duże bojlery na wodę. Pomieszczenia te zostały częściowo odrestaurowane z zachowaniem"sklepień łukowych". Wysoki parter pałacu składa się 7 komnat, dużego holu, oranżerii z wyjściem na malowniczy ogród, sali balowej, sali kominkowej, pokoju kąpielowego oraz kuchni z jadalnią. Pierwsze piętro budynku ma taki sam układ pomieszczeń jak na parterze i jest w trakcie remontu. Wymieniony został cały strop, wyremontowano dach i pokryto go blachą. W budynku wymienione są także okna wraz z całą instalacją centralnego ogrzewania. Obiekt ten posiada własne ujęcie wody ze źródła znajdującego się w parku, z którego zailany jest również folwark wraz z dwoma dużymi stawami dodającymi uroku temu pięknemu miejscu. Zabudowania folwarczne o powierzchni ok. 1900m2, znajdujące się na terenie parku nadają się do rozbiórki( na którą jest zgoda konserwatora zabytków) lub mogą zostać wyremontowane i przystosowane do innych celów. Grunty przyległe do kompleksu pałacowo-parkowego to 2 działki o łącznej pow.1,46ha. Łąki i pastwiska, w tym jedna z działek nalezących do majątku , ma status działki budowlanej zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Ciekawostką jest podziemne źródło wody, która cały czas ma stałą dodatnią temperaturę. Dawniej majątek "Ober-Gerlachsheim"był własnością hr. Albrechta Loebera, a następnie przeszedł on w ręce kpt. W.C. von Gersdorfa. W końcu XIX wieku dobra były własnością rodziny von Klein.
Jest to świetna oferta pod ekskluzywne SPA lub niewielką działalność hotelarską.
Polecam ze względu na potencjał tego urokliwego miejsca! KUPUJĄCY NIE PŁACI PROWIZJI, CAŁĄ PROWIZJĘ POKRYWA SPRZEDAJĄCY.

- Nota Prawna - Tekst zawarty w opisie oferty sporządzony jest na podstawie oględzin nieruchomości oraz informacji przekazanych przez właściciela lokalu mieszkalnego, podlegać może weryfikacji i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych K.C.

Szczegóły

Numer oferty 11760827
Typ oferty Domy - obiekt stylowy
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 2 400 000 PLN
Cena za m2 2 400 PLN
Liczba pokoi 15
Piętro Parter
Liczba pięter 1
Powierzchnia 1 000 m2
Powierzchnia działki 68 500 m2
Miejscowość Leśna
Województwo DOLNOŚLĄSKIE
Powiat lubański
Gmina Leśna
Rok budowy 1830